Lezing Douwe Draaisma

Het bestuur van Nut Delden heeft

psycholoog en veelgelezen auteur

Douwe Draaisma

uitgenodigd om een lezing te geven

op dinsdag 17 februari 2026 om 19.30

in Stadscentrum het Parochiehuis

in Delden.

foto: Reyer Boxem

Douwe Draaisma (Nijverdal, 1953) studeerde psychologie en filosofie aan de Universiteit Groningen. Na zijn studie vertrok hij naar de Universiteit Utrecht, waar hij in 1993 bij Piet Vroon promoveerde op een proefschrift over de metaforische aard van de taal waarin we over het geheugen denken en spreken (De Metaforenmachine. Een geschiedenis van het geheugen).

Na zijn terugkeer naar de Universiteit Groningen publiceerde hij Ontregelde geesten, een monografie over twaalf naamgevers uit de geschiedenis van neurologie en psychiatrie, zoals James Parkinson, Sergei Korsakov, Alois Alzheimer, Georges Gilles de la Tourette en Hans Asperger. In 2013 publiceerde hij De dromenwever.

Over het autobiografisch geheugen verschenen tot dusver vier boeken: Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt (2001), De heimweefabriek (2008), Vergeetboek (2010) en in 2016 Als mijn geheugen me niet bedriegt.

Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt is bekroond met verschillende wetenschappelijke en literaire prijzen. Dit zal ook het onderwerp zijn van Draaisma’s lezing in Delden.

Aansluitend bij thema’s uit Ontregelde geesten verscheen in 2022 De man die zijn hoofd verloor. Over wanen en hallucinaties.

Tot zijn emeritaat in 2019 bezette Draaisma de Heymans-leerstoel van de Faculteit der Gedrags- en Maatschappijwetenschappen van de Rijksuniversiteit Groningen. Momenteel is hij als honorair hoogleraar verbonden aan de RUG.

Bronvermelding: bovenstaande bio is ontleend aan zijn website https://douwedraaisma.nl/nl/bio

Tickets

Bestel voor deze activiteit uw ticket(s) via onze ticketshop door op deze link te klikken: https://mijnetickets.shop/nutdelden — u kunt ook deze QR-code scannen met uw telefoon of tablet om naar onze ticketshop te gaan.

Kies in de ticketshop deze activiteit, de juiste ticketsoort (voor leden of voor niet-leden), en dan het gewenste aantal tickets.

Vul de gevraagde gegevens in, en betaal via iDeal. U ontvangt uw bestelling direct daarna via e-mail van de afzender Nut Delden.

Tips over het handig bewaren van uw e-tickets staan op deze pagina. Daarbij kiest u de manier die u zelf het handigst vindt. Op die pagina staat ook een stappenplan (met schermafbeeldingen) voor het bestellen van tickets in onze ticketshop.